O mne

Aktualizované: 17. októbra 2020

Peter Kramárik je dentálny hygienik s 10 ročnými skúsenosťami v oblasti dentálnej hygieny. Pre svoju prácu sa rozhodol, pretože rád pomáha ľudom v zlepšovaní, ale aj udržiavaní ich zdravotného stavu. Rád robí veci s dôrazom na detail, čo je nevyhnutné pri odvedení kvalitnej práce v danom odbore.

V minulých rokoch pracoval ako dentálny hygienik na stomatologickej klinike Andel Elite Dental Center v Hlohovci, kde viedol tím dentálnych hygienikov a spolupracoval s prvotriednym tímom zubných lekárov.

Už počas štúdia na Prešovskej Univerzite sa venoval prednáškovej a školiteľskej činnosti, v ktorej pokračuje dodnes.

V roku 2013 získal certifikát iTOP od doktora Jiřího Sedelmayera, ktorá ho oprávňuje vykonávať praktickú a teoretickú výučbu prevencie v oblasti stomatológie. Svoje vedomosti a skúsenosti odovzdáva iným zubným lekárom a dentálnym hygienikom počas školení iTOP, ktoré sú zamerané na zvyšovanie dentálnej prevencie u pacientov. Počas 7 rokov tak so svojimi kolegami školil stovky zubných lekárov a hygienikov, ktorí tieto vedomosti odovzdávajú ďalej svojim pacientom.

V tejto školiteľskej činnosti pokračoval aj počas svojho ročného študijného pobytu v Kanade, kde si vymenil skúsenosti s miestnymi zubnými lekármi a dentálnymi hygienikmi.

Bohaté skúsenosti s liečbou paradontitídy

Od začiatku svojej praxe ho zaujala liečba parodontitídy, ktorej sa venuje dodnes. Veľká časť pacientov považuje parodontitídu za dedičné ochorenie, ktoré sa nedá liečiť a postupne ich pripraví o zuby.

„V zastavení parodontitídy mám vysokú úspešnosť a pacienti už počas prvých návštev pochopia, že sa tento problém dá riešiť. Niekedy však ich viera v dedičnosť tohto ochorenia spôsobí, že prídu neskoro a závesný aparát zuba je natoľko poškodený, že sa stav ich zubov už stabilizovať nedá“